T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜMRANİYE - Atakent Şehit Selçuk Paker Anadolu Lisesi

Haberler

Tem

Haz

Sabancı Vakfı, Kalkınma Atölyesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülmekte olan Okul İklimi Projesi kapsamında 76 pilot okul yer almıştı. 76 Okul içerisinde bizim okulumuzda vardı. 

Ve dönem başından itibaren çeşitli toplantı ve çalışmalarla disiplinli bir şekilde projemizi yürüttük. Son aşamaya geldiğimiz bugünki toplantida ise yapmış olduğumuz etkinlikler Sabancı Vakfı Kalkınma Atölyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafindan örnek gösterildi. Bu kapsamda önümüzdeki hafta İl Milli Eğitim Müdürlüğüne davet edildik. Programda protokol konuşması gerçekleştiren Sabancı Vakfı Genel Müdürü "Okul Gazetemizden" bahsederek öğrencilerimizi tebrik ettiler. Bu hususta projenin gerçekleştirilmesinde emeği olan başta Mustafa, Kısmet Rümeysa hocamıza ve katkıda bulunan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.  

Haz

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Okuumuzda Çoşkuyla kutlandı.

May

Ümraniye liseler arası taekwondo şampiyonasında takım halinde 2 Altın, 6 Gümüş, 3 Adet Bronz Madalya alarak 2.lik kupasını aldik. Oyuncularımızı tebrik ediyoruz.

May

Kız Furbol Takımız Asiye Ağaoğlu lisesini yenerek Ümraniye şampiyonu olmuştur. Oyuncularımızı  ve antrenörlerimizi tebrik ediyoruz.

May

May

Nis

Mrt

Kısmet Güven Deniz hocamızın organize ettiği birbirinden renkli ve yetenekli öğrencilerimizin emekleri ile ortaya çıkan ASPAL Resim Sergisi bugün gerçekleştirildi. Kısmet hocamıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz. 

Mrt

21 Mart Salı günü 11. Sınıf öğrencilerimizin katılımıyla İstanbul üniversitesi astronomi ve uzay bilimleri bölümü rasathanesine gezi düzenlenmiştir. Planetaryumda güneş sistemimiz ile ilgili bir belgesel izlenmiş, astronomi koleksiyonu incelenmiş ve teleskop ile güneş gözlemi yapılmıştır.

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebeti ile hazırlanan programda emeği geçen İlayda, Yeşim,Hande, Sevgi,Tuğba,Özge hocalarımıza onlara destek veren Tarih zümresi ögretmenlerimize ve programa hazırlık sürecinde özverili çalışmaları ile günün önemini en güzel şekilde anlatan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

12 Mart İstiklâl Marşının Kabulü dolayısı ile gerçekleştirilen programda emeği geçen Hasan Deniz, Kısmet Güven Deniz, Mustafa Tütüncü öğretmenlerimize ve millî duyguları ile programa renk katan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Yasemin atakul öğretmenimizin koordinasyinunda Din kültürü zümremizin düzenlemiş olduğu Peygamberimizin hayatı bilgi yarışmasıda 9-B sınıfımız 1. olmuştur. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Şbt

Atakent Şehit Selçuk Paker Anadolu Lisesi velilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte depremde zarar gören illerimize yardım malzemeleri toplayıp paketledik. Topladığımız ihtiyaç malzemelerini Üsküdar Afed Kordinasyon birimine teslim ettik. Göstermiş olduğunuz gayretten dolayı siz değerli velilerimize, öğretmenlerimize, okul çalışanlarımıza, çevredeki esnafa şükranlarımızı ifade ediyoruz.