T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜMRANİYE - Atakent Şehit Selçuk Paker Anadolu Lisesi

Sosyal Etkinlikler

Ekm

Okulumuz 9-A sınıfı öğrencileri uygulamalı meslekler tanıtımı yaptı.

Eyl

Okulumuz öğretmenlerinden Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Kısmet Güven Deniz ile Matematik öğretmeni Burcu Genççakır öğlen arasında dinlenip sohbet ederlerken. 

Eyl

Okulumuz idari kadrosu, öğretmenleri, yardımcı personelleri ve Okul Aile Birliği okulların açılmasından hemen önce bir araya geldiler.

Tem

13/06/2017 - Eğitim-öğretim yılının bitmiş olmasına rağmen okulumuz öğrencileri ve öğretmenleri birbirlerinden ayrılabilmiş değiller. Ramazan için yapmış olduğumuz iftar programında okulumuz öğretmenleri ve öğrencileri tekrar bir araya geldiler.

Tem

16/05/2017 - Okulumuz öğretmenlerinden Sevgi İNAL, Tuba KUĞU ve Tarık KAYA başta olmak üzere hepsinin büyük emeği olan yılsonu programı, Atakent Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Kültür Merkezi´nde herkese açık şekilde sunuldu.

 

Ağu

Okulumuz öğretmenlerinden Nuran KURBETÇİ ve öğrencileri okulumuzda "Matematik Koridoru" isimli bir çalışma yaptılar. Bu çalışmada hazırlamış oldukları çeşitli projeleri okul koridorunda sergilediler. Sergi görsellerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ağu

Okulumuzdaki İngilizce öğretmenleri ve 9. sınıf öğrencileri katlarında bulunan koridorda sergi hazırladıklar. Hazırladıkları sergiye ingilizce sokağı adını verdiler. Sergi görsellerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Tem

02/04/2017 - Okulumuz öğretmenlerinden Kamuran OĞUZ, Serap Çınar ve Nuran Kurbetçi önderliğinde düzenlenen bilgi yarışmasının ilki 9. sınıflar arasında yapıldı. Ertesi günler ise 10. ve 11. sınıflar için yapılarak devam etti.

 

Tem

04/01/2017 - Köy Okullarina Yardim projemiz dahilinde kırtasiye malzemeleri gönderdigimiz Muş Değirmensuyu İlkokulu´na yardımlarımız ulaşmıştır. Katkıda bulunan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Tem

07/02/2017 - Okulumuzun bahçesinde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin ilgisiyle büyüyen kedilerimiz yuvalarına kavuştu.

Tem

28/12/2016 - Atakent Anadolu Lisesi olarak Doğu Bölgesindeki köy okullarına yaptığımız kırtasiye ve kitap yardımları yerine ulaştı.

Tem

15/12/2016 tarihinde Biyoloji Öğretmenimiz Ayfer ÖZGÜL ve bir grup öğrencimiz kış şartlarında aç kalmamaları amacıyla civardaki parklarda uygun yerler hayvanlar için yem bıraktılar.

Ağu

Okulumuzda deprem tatbiktaı yaptık. Tatbikat sırasında çekilen fotoğraflara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Tem

13/12/2016 - Okulumuz 11-D sınıfının öğrencileri Türk Edebiyatı dersi bağlamında Tanzimat Dönemi sanatçılarından Şinasi´nin "Şair Evlenmesi" adlı tiyatro oyununu dramatize ettiler. 

Tem

12/12/2016 - Okul Müdür Yardımcımız Hilmi Aktoprak, okul Öğretmenlerimizden Alpay Alakuş, okul Başkanımız Sabri Danış ve sınıf temsilcileriyle birlikte geçen günlerde yaşanan hain girişimde şehit olan polislerimizi anmak, meslektaşlarına taziye ve moral ziyaretinde bulunmak için Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü´nü ziyaret ettiler.